Możliwości Klubu Biznesu są naprawdę szerokie…

Stały fragment gry (5) – Panorama Legnicka, 9 lutego 2016

 Możliwości Klubu Biznesu są naprawdę szerokie…

Słyszeliście Państwo o Klubie Biznesu Miedzi Legnica? Myślę, że tak, bo ostatnio naprawdę głośno o tym przedsięwzięciu, które działa w ramach coraz bardziej profesjonalnie zarządzanej organizacji, jaką bez wątpienia jest MKS Miedź Legnica SA. Chciałbym jednak przybliżyć Klub Biznesu nie, jako kibic i historyk, ale jako czynny członek i ktoś, kto regularnie korzysta ze spotkań tej organizacji.

Uporządkujmy kilka spraw. Klub Biznesu Miedzi powstał w 2013 r. Właściciel Miedzi Andrzej Dadełło budowę i kierowanie nowym projektem powierzył doświadczonemu menadżerowi i handlowcowi Radosławowi Rogiewiczowi. W tak zwanym międzyczasie do zespołu dołączył – człowiek orkiestra nowej Miedzi – Paweł Kościółek. To Ci dwaj Panowie mogą poszczycić się zdobyciem przeszło stu firm, które są członkami tego elitarnego – choć zaznaczmy to wyraźnie, dostępnego dla każdego przedsiębiorcy – towarzystwa.

Jak każda sprawnie działająca organizacja również Klub Biznesu ma swoją misję i cele. Te są niezmienne od początku: skupianie przedsiębiorców z regionu legnickiego potrafiących łączyć przyjemne z pożytecznym. Rozwój przedsiębiorstwa, rozwój zawodowy z pasją, jaką jest futbol. Klub Biznesu stwarza warunki do nawiązywania kontaktów biznesowych, które – i to bardzo ważne – pomogą funkcjonować Miedziance, ale i wesprą lokalną gospodarkę.

Jak to działa w praktyce. Klubowicze spotykają się regularnie na śniadaniach biznesowych, na których każdy z przedsiębiorców ma czas na zaprezentowanie swojej firmy, branży i oczekiwań, co do kontaktów biznesowych, których poszukuje. W klubie jest wiele nieformalnych podgrup, które wyodrębniły się w naturalny sposób, a dla których wspólnym mianownikiem była branża. Są, więc firmy z branży petrochemicznej, hotelarskiej, medycznej, finansowej, prawniczej czy szeroko pojętego zaopatrzenia przemysłu. Proszę mi wierzyć, branż jest znacznie więcej, nie sposób jednak, aby wszystkie wymienić. Chcę Państwu pokazać, że spektrum i możliwości Klubu Biznesu są naprawdę bardzo szerokie. Spotkania są również urozmaicane szkoleniami i warsztatami z zakresu wiedzy o prowadzeniu szeroko pojętego biznesu.

Jako legniczan powinno nas cieszyć, że Klub Biznesu ma również wsparcie we władzach miasta. Częstym gościem śniadań biznesowych jest m.in. Zbigniew Rutka z Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta. Mnie osobiście cieszy, że Klub Biznesu Miedzi Legnica, po niespełna trzyletniej działalności, stał się rozpoznawalną marką. I co ważne, marką w skali kraju. O Klubie Biznesu piszą branżowe pisma i portale informacyjne, na spotkania przyjeżdżają goście z całej Polski, aby podglądać rozwiązania implementowane w Legnicy. Z tego możemy i powinniśmy być dumni.

Drodzy przedsiębiorcy, jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o Klubie, zapraszam w imieniu organizatorów i swoim na najbliższe śniadanie biznesowe. Pamiętajcie, że czym więcej firm znajdzie się w gronie klubowiczów, tym łatwiej będzie nam docierać do potencjalnych klientów czy stron zainteresowanych. W końcu, beneficjentem będzie również nasz Miedzianka, która już w tym sezonie, ma zamiar skutecznie szturmować – tak przynajmniej donoszą moi zaprzyjaźnieni informatorzy – bramy ekstraklasy.

Maciej Matwiej

certyfikat_miedź
Maciej Matwiej (Buwar) i Andrzej Dadełło (DSA / Miedź Legnica) w trakcie Śniadania Klubu Biznesu Miedzi (fot. B.Hamanowicz)
Reklamy

2 komentarze Dodaj własny

  1. Kazimierz pisze:

    Fajna inicjatywa

    Polubienie

  2. SqubyDoo pisze:

    To nie jest takie piękne jak opisujesz. Proponuję zapytać Rogiewicza ile firm już zrezygnowało. Bylem, widzialem. Przysłowiowej dupy nie urywa 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s