Wojciech Włodarczyk i jego autorski Irish Pub…

Stały fragment gry (22) – Panorama Legnicka, 7 czerwca 2016

 Wojciech Włodarczyk i jego autorski Irish Pub…

Wielu moich rozmówców w trakcie pisania książki biograficznej o Wojciechu Górskim z rozrzewnieniem wspominało przystadionowy bar „Karniak”, który był w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX w. miejscem gdzie kibice „Miedzianki” chętnie oddawali się futbolowym dyskusjom. Właśnie w „Karniaku”, w luźnych rozmowach z kibicami, atmosferę o zespole badał – zaraz po przybyciu do Legnicy – trener Jerzy Jastrzębowski. To właśnie tam dowiedział się od kibiców, że jest młody wychowanek, któremu należy dać szansę na debiut w pierwszym zespole. Chodziło oczywiście o młodego Wojtka Górskiego. Bez wątpienia „Karniak” był miejscem z odpowiednim klimatem, którego przez wiele lat brakowało w naszym mieście.

Irish Pub w legnickim hotelu Qubus zaczyna coraz śmielej wypełniać tę lukę. To tam organizowane są spotkania członków Klubu Biznesu Miedzi, którzy wspólnie oglądają mecze reprezentacji, Ligi Mistrzów czy ekstraklasy. Coraz częściej w irlandzkim barze można spotkać legnickich działaczy piłkarskich, byłych piłkarzy, zwykłych sympatyków i bywalców Stadionu Orła Białego. Właśnie to miejsce stało się dla mnie naturalną baza w trakcie pisania książki o wychowanku Miedzi. To przy jednym ze stolików rozmawiałem ze znakomitą większością moich rozmówców, w tym z Jerzym Kozińskim byłym wiceprezesem PZPN.

Niewątpliwie ojcem sukcesu Irish Pubu jest dyrektor Qubus Hotelu Legnica Wojciech Włodarczyk. To dzięki niemu udało się tchnąć w bar piłkarskiego ducha. Futbolowe koszulki, szaliki, zdjęcia, plakaty i autografy bez wątpienia pomagają budować klimat. To wszystko autorskie dzieło Włodarczyka. Elementami, które przyciągają uwagę klientów są na pewno koszulki stołecznej Legii. Na pytanie, co one tam robią odpowiada sam menadżer hotelu: – Pochodzę z Warszawy i od wielu lat jestem kibicem Legii. Legia jest bardzo ważną częścią mojego życia. Stąd też te stołeczne akcenty.

Wojciech Włodarczyk to wielki miłośnik piłkarstwa. Godzinami może opowiadać o futbolu. Od początku swojej zawodowej przygody z Legnicą stara się systematycznie oglądać mecze pierwszoligowej Miedzi. Od kilku miesięcy działa również w Klubie Biznesu Miedzi Legnica. Szczerze pan Wojciech deklaruje, że „Miedzianka” stała się dla niego drugim klubem.

Zawsze powtarzam, że dobry klimat wokół piłki tworzą odpowiednio zaangażowani ludzie. Włodarczyk jest właśnie taką osobą, która emanuje i zaraża swoją futbolową pasją. Wypada czekać na kolejne pomysły i przedsięwzięcia związane z pubem. Czy idee rodem ze stolicy uda się zaimplementować w Legnicy? Oczywiście, że tak. Trzymam kciuki, mocno kibicuję i wierzę w powodzenie.

Maciej Matwiej

IMG_20160513_114801.jpg
Wojciech Włodarczyk – dyrektor Qubus Hotel Legnica (fot. M.Matwiej)
Reklamy

5 komentarzy Dodaj własny

 1. JarekS. pisze:

  Gdzie ten pub jest, w Qubusie? Naprawdę? Wstyd się przyznać ale nie wiedziałem. Ale wszystko przede mną. W końcu euro się zbliża. A browar jaki serwują, i po ile i dlaczego tak drogo? 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 2. wojciech wlodarcztk pisze:

  Pub jest w Qubusie 🙂 Piwo zaczyna sie od 6 zl. Lany Zywiec i Guiness !, Paulaner, niepasteryzowane… Zapraszam na Euro. Wszystkie mecze live.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Szybka odpowiedź samego Pana dyrektora. Brawo 😉
   Dodam, że nie tylko piwem pub stoi. Znam takich, co bez zjedzonego tatara meczu nie uważają za zaliczony 🙂

   Polubienie

 3. SqubyDoo pisze:

  Jest browar jest mecz. Tez nie byłem ale odwiedze. Czy po meczach Miedzianki są jakieś specjalne rabaty. Hej Miedź

  Polubienie

  1. WW pisze:

   Zaprasamy! Podczas meczów i po meczach Miedzi zawsze obowiązuje promocja na Żywca 2 za 1 czyli 6 zł za piwo. Z kibicowskim pozdrowieniem. WW

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s