Miedź Legnica po dziesięciu kolejkach 1. ligi…

dnia

Stały fragment gry (34) – Panorama Legnicka, 27 września 2016

Miedź Legnica po dziesięciu kolejkach 1. ligi…

Dziesięć kolejek 1. ligi za nami. Miedź z dorobkiem czternastu punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli. Jeżeli Bytovia wygra w ostatnim meczu kolejki z Kluczborkiem, piłkarze trenera Tarasiewicza zameldują się na ósmej pozycji.

Tylko trzy zwycięstwa, dwie przegrane i aż pięć remisów, to bilans, który absolutnie nie może zadowalać. Oczywiście start i tak jest bardziej udany niż w poprzednich kilku sezonach, ale z tym potencjałem organizacyjno-sportowym Miedź powinna być zdecydowanie wyżej.

Dziesięć meczów, to już całkiem dobry materiał do pierwszych analiz i myślę, że takie sztab trenerski powinien przeprowadzić. Bo która Miedź jest bardziej prawdziwa, ta z wygranych meczów z Górnikiem Zabrze i Stomilem Olsztyn, czy bardziej ta z ostatniego zremisowanego w Pruszkowie ze Zniczem? Z wywiadów, których udziela prezes Pajączek dowiadujemy się, że trener ma takich piłkarzy, jakich chciał, więc w razie niepowodzenia nie będzie alibi dla Tarasiewicza. Tak naprawdę nie ma na razie powodów do dramatyzowania. Nie ma też powodów do zachwytów. Miedź gra nierówno i nadal jest katastrofalnie nieskuteczna.

Na największe pochwały po dziesięciu kolejkach na pewno zasłużył Petteri Forsell. Fin wykreował się na prawdziwego lidera zespołu, a strzelane przez niego gole mogłyby być ozdobą największych aren sportowych świata.  Niepokojący jest jednak aspekt uzależnienia całej drużyny od dyspozycji Forsella. Już dziś trzeba szukać rozwiązań z coraz lepiej radzącymi sobie Bartkowiakiem i Rybickim, które będą realnym wsparciem dla filigranowego reprezentanta Finlandii.

Jest dobry bramkarz, jest w miarę stabilna obrona. Są naprawdę dobrzy piłkarze w linii pomocy. Niestety nadal nie ma napastnika, który byłby realnym wzmocnieniem zespołu i to największa bolączka sztabu szkoleniowego legnickiego klubu. Wypada mieć nadzieję, że tak doświadczony trener, jakim jest Ryszard Tarasiewicz znajdzie skuteczne rozwiązanie i gole dla „Miedzianki” od jedenastej kolejki zacznie strzelać nareszcie napastnik.

Maciej Matwiej

forsell
Petteri Forsell najlepszym piłkarzem Miedzi Legnica po dziesięciu kolejkach sezonu 2016/2017 (fot. Piotr Krzyżanowski – Panorama Legnicka)
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s