Miedź Legnica z charakterem?

Stały fragment gry (35) – Panorama Legnicka, 4 października 2016

 Miedź Legnica z charakterem?

– Dziękuję drużynie za wiarę i charakter, za co zostaliśmy wynagrodzeni wyrównującą bramką – powiedział trener Miedzi Legnica Ryszard Tarasiewicz po zremisowanym 1:1 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Nie będę ukrywał, że jest to dla mnie jedna z najmniej zrozumiałych wypowiedzi Tarasiewicza. Kwestii wiary jego podopiecznych nie wypada komentować, aspekt charakteru – przynajmniej dla mnie – jest kontrowersyjny i niezrozumiały.  Mogliśmy się przyzwyczaić do wypowiedzi trenera, który jest mistrzem utrzymywania dobrego wizerunku. Nigdy publicznie nie złajał swoich piłkarzy i za to mu chwała. Apelowałbym jednak, aby nie mamił nam oczu tym, że piłkarze mają charakter i robią wszystko, aby Miedź wygrywała. W to nawet najbardziej naiwni kibice zaczynają wątpić. Przypominam trenerowi, że to szósty remis w tej rundzie. I jest to czas najwyższy, kiedy trzeba głośno komunikować, że te remisy to strata punktów a nie kolejny doliczony jeden punkcik w tabeli. Przed nami przecież siedem wyjazdowych meczów z rzędu, w których absolutnie Miedź nie będzie mogła tracić dystansu.

Mecz z bielszczanami potwierdził to, o czym pisałem kilka tygodni wcześniej. Drużyna jest uzależniona od dyspozycji Petteriego Forsella. Kiedy Fin nie strzela, Miedź nie wygrywa. A gola ratującego „Miedziance” remis ponownie strzelił obrońca. Wierzę, że trenerowi Tarasiewiczowi marzy się Miedź z widzewskim charakterem. Jednak z pozycji kibica zasiadającego na trybunach nawet przez lornetkę nie widzę w tej drużynie cech, na których zależałoby i o których mówił trener.

Na zakończenie przekazuję kibicom „Miedzianki” pozdrowienia od trenera Jerzego Jastrzębowskiego. Popularny w naszym mieście „Jastrząb” zasłynął w 45-letniej historii klubu, jako ten, któremu udało się stworzyć drużynę, o której śmiało moglibyśmy napisać „charakterne chłopaki”. To właśnie ten trener stworzył podwaliny pod drużynę, która w 1992 roku sięgnęła po największy sukces w historii klubu. Panie trenerze… dziękujemy!

Maciej Matwiej

tarasiewicz
Trener Ryszard Tarasiewicz (fot. miedzlegnica.eu)
Reklamy

Jeden komentarz Dodaj własny

  1. Marcin pisze:

    7 ostatnich meczów i tak realnie trzeba z 15 punktów zdobyć, by mieć te 30 oczek przed rundą rewanżową, bo później będzie znowu liczenie, że liderzy nagle zapomną, jak grali jesienią. Jeden może zapomni, ale trzech innych zaatakuje, a jak Miedź będzie w środku tabeli z wyraźną stratą punktową, to słabo.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s