Derby Dolnego Śląska dla „Wojskowych”…

Stały fragment gry (41) –  Panorama Legnicka, 8 listopada 2016

Ciekawy i emocjonujący mecz oglądnęli kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim we Wrocławiu w niedzielne popołudnie. W derbach Dolnego Śląska lepsza okazała się drużyna „Wojskowych”, która pokonała Zagłębie Lubin 2:1.

Prowadzenie piłkarze Zagłębia uzyskali już w 6. minucie po strzale samobójczym Kamila Dankowskiego. Szybko stracony gol nie podciął skrzydeł Śląskowi, który w pierwszej połowie miał, co najmniej dwie dogodne sytuacje do wyrównania. Niestety dwukrotnie zabrakło skuteczności Kamilowi Bilińskiemu. Gole dla Śląska Wrocław wpadły w końcówce meczu. W 71. minucie Martina Polačka pokonał Lasza Dwali (gol ze spalonego), a dwie minuty przed regulaminowym zakończeniem meczu, fatalnie interweniującego na przedpolu bramkarza gości pokonał Alvarinho.

Wygrana Śląska z trudnym i wymagającym przeciwnikiem, to potwierdzenie coraz lepszej dyspozycji podopiecznych trenera Mariusza Rumaka. Dwadzieścia jeden punktów daje Śląskowi miejsce w pierwszej ósemce tabeli i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Dla Zagłębia, to tylko wypadek przy pracy. Lubinianie zajmują doskonałe 3. miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy i na pewno wyciągną wnioski po przegranych derbach. Jeden zasadniczy to obsada bramki „Miedziowych”. To drugi mecz Polačka, w którym pokazuje braki gry na przedpolu. Czy czas, aby do bramki Zagłębia wrócił Konrad Forenc? Na to pytanie odpowiedź zna na razie tylko trener Piotr Stokowiec.

Na zakończenie o kibicach. Mecz oglądnęło na pięknym wrocławskim stadionie… tylko 10 778 osób. Złego wrażenie nie usprawiedliwi nawet absencja kibiców z Lubina. Trzeba to w końcu wykrzyczeć, ten stadion świeci pustakami i wygląda to fatalnie! Od dawna zastanawiam się nad powodami tak marnej frekwencji na meczach Śląska. Dziwi mnie, że klub i miasto nic z tym nie robią. Pytam czy w klubie jest dział marketingu? Pytam również czy miasto ma zdiagnozowany ten problem? Wypada mieć nadzieję, że dla nowego prezesa Śląska właśnie ten aspekt będzie jednym z priorytetów. A gdyby brakowało pomysłów, to służę podpowiedziami. W końcu… „łączy nas piłka”.