Legnicki Winkelmann najlepszy w Polsce…

Stały fragment gry (49) – 18 grudnia 2016

 Legnicki Winkelmann najlepszy w Polsce…

Przytrafiła się okazja, aby uciec z tematem od profesjonalnego futbolu. Kiedy nasi legniccy „profi” ze Stadionu Orła Białego są na tzw. roztrenowaniu, amatorska drużyna Winkelmanna, jednego z największych zakładów produkcyjnych w Legnicy, pokazała kolegom zawodowcom jak sięgać po trofea i zdobyła Mistrzostwo Polski Branży Motoryzacyjnej.

Pracownicy Winkelmanna mistrzowski turniej rozgrywany w Toruniu rozpoczęli od okazałego zwycięstwa z drużyną Trans.eu. W dwóch fazach grupowych legniczanie na sześć spotkać zanotowali tylko jedną przegraną. W ćwierćfinale piłkarze z Legnicy wygrali z Saint Gobain HPM 5:0. W półfinale ponownie byli lepsi od Trans.eu, z którym wygrali po pasjonującym pojedynku 3:2.

Wielki finał to emocjonująca i zwycięska 2:1 potyczka z zawsze groźną drużyną InterCars z Warszawy.  Mistrzostwo Polski Winkelmann wywalczył w następującym składzie: Andrzej Andrzejewski, Emilian Borek, Patryk Borek, Piotr Grabarski, Dariusz Mędrzycki, Dominik Pazio, Dominik Plebaniak, Kamil Wójcik i Stefan Momot.

Właśnie Momot jest naturalnym menedżerem zespołu. Dba o wszystkie sprawy organizacyjno – sportowe.  Co ważne, motywuje i pielęgnuje team spirit w ekipie. To właśnie dzięki tej perfekcji piłkarze Winkelmanna mogli skoncentrować się tylko i wyłącznie na aspekcie sportowym.

Znajomi Momota wiedzą, że nie ma w tym przypadku. To pasjonat sportów zespołowych i wielki przyjaciel legnickiego środowiska sportowego.  Jest byłym piłkarz Miedzi Legnica, który nieśmiało pukał do drużyny pierwszego zespołu w czasach trenerskiej kadencji Augustyna Dziwisza. Obecnie to również działacz, w dobrym tego słowa znaczeniu, legnickiego szczypiorniaka.

Stefanowi Momotowi oraz całej drużynie Winkelmanna gratuluję i dziękuję tak udanej reprezentacji naszego miasta!

Maciej Matwiej

DSC00226.JPG
Winkelmann Legnica – Mistrzowie Polski Branży Motoryzacyjnej A.D. 2016 (fot. archiwum firmy Winkelmann)
Reklamy

2 komentarze Dodaj własny

  1. Kolega pisze:

    brawo chlopaki dobra robota

    Polubione przez 1 osoba

  2. Piotr pisze:

    Stefan zawsze był dobry – pasja i serce daje rezultaty

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s