Zmiany w radzie nadzorczej Zagłębia Lubin…

Stały fragment gry (52) – Panorama Legnicka, 3 stycznia 2017

Zmiany w radzie nadzorczej Zagłębia Lubin…

Koniec roku przyniósł zaskakujące zmiany w radzie nadzorczej Zagłębia Lubin. Dotychczasowy przewodniczący Mateusz Drożdż został odwołany i przesunięty na stanowisko szeregowego członka rady. Szefem rady nadzorczej został Jakub Bednarek, menedżer związany z nowym prezesem KGHM Radosławem Domagalskim – Łabędzkim.

Zmiany w radzie nadzorczej lubińskiego klubu są pokłosiem wymiany kadry powiązanej z urzędującym do października 2016 w fotelu prezesa kombinatu Krzysztofem Skórą. Słusznie pytają kibice „Miedziowych” czy kolejnym krokiem zmiany dla „dobrej zmiany” będzie odwołanie prezesa Roberta Sadowskiego? Nie jest tajemnicą, panowie Dróżdż i Sadowski cieszą się szacunkiem wśród wymagających kibiców z Lubina. Odwołanie tego pierwszego wywołało nie małe zamieszanie na forach internetowych lubińskich fanów. Strata koncyliacyjnego z punktu widzenia kibiców Sadowskiego może doprowadzić do otwartego konfliktu z kibicami Zagłębia. Czy władzom kombinatu opłaci się polityka kursu kolizyjnego?

Od lat powtarzam, że Zagłębiu Lubin, jako organizacji, brakuje przede wszystkim stabilizacji zarządczej. Jest misja, są słuszne cele i zadania, są w końcu niemałe pieniądze na realizację powyższego. Jest obiecująca drużyna z perspektywicznym trenerem, jest również zaplecze w postaci jednej z najlepszych w kraju akademii piłkarskich. Nic tylko podnosić sukcesywnie poprzeczkę i sięgać po kolejne sukcesy. Te organizacyjne i sportowe. Jeżeli coś miałoby zatrzymać ten dotychczasowy rozwój, to właśnie kolejne polityczne trzęsienia ziemi na szczytach kombinatu i klubu.

I właśnie tego spokoju organizacyjnego należy życzyć w 2017 roku całej rodzinie Zagłębia Lubin.

Maciej Matwiej

Maciej Matwiej – historyk, menedżer, autor książki biograficznej „Wojciech Górski – Jeśli w coś mocno wierzysz” o legendzie i wychowanku Miedzi Legnica, bloger, felietonista Panoramy Legnickiej

002zag_gor_1
Herb Zagłębia Lubin (fot. zaglebie.com)
Reklamy

3 komentarze Dodaj własny

 1. ErykWZL pisze:

  W punkt. Zaczynają się lubińsko-lubińskie wojenki na szczycie. Żałosne i na peno źle się skończy.

  Polubienie

  1. Janek pisze:

   chyba raczej lubińsko-warszawskie 😉

   Polubienie

 2. wzl pisze:

  Stowarzyszenie Sympatyków „Zagłębie Fanatyków” murem za Mateuszem. Łapy precz od Zagłębia.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s