Błażej Telichowski – piłkarz i wschodząca gwiazda przedsiębiorczości…

Stały fragment gry (55) – Panorama Legnicka, 24 stycznia 2017

Błażej Telichowski – piłkarz i wschodząca gwiazda przedsiębiorczości…

Błażeja Telichowskiego nie trzeba przedstawiać legnickim kibicom. Wychowanek Polonii Nowy Tomyśl i była gwiazda Lecha Poznań rozegrał w ekstraklasie 209 spotkań. Do Miedzi Legnica trafił latem 2015 roku w trakcie krótkiej kadencji trenera Ryszarda Kuźmy. Obecnie doświadczony obrońca wraca po kontuzji do pierwszego zespołu trenera Tarasiewicza.

Defensor „Miedzianki” od kilku miesięcy jest również stałym uczestnikiem śniadań i spotkań biznesowych Klubu Biznesu Miedzi Legnica. Niby nie powinno to nikogo dziwić. Od początku istnienia tej biznesowej inicjatywy przy klubie ze Stadionu Orła Białego pojawiali się reprezentanci pierwszego zespołu wraz z trenerami. W tym przypadku nie chodzi tylko o piłkarską kurtuazję i sportowy marketing.

Błażej Telichowski, to wschodząca gwiazda przedsiębiorczości. Śniadania biznesowe traktuje, jako świetną okazję do poznania środowiska. Przy okazji uczy się i zbiera doświadczenia. Oczywiście reprezentuje przy okazji swoje i rodziny projekty biznesowe.

Na śniadania biznesowe przychodzę zapoznawczo. Oczywiście przy okazji reprezentuję kilka projektów. Jednym z nich jest portal mojej żony promujący filozofię zdrowego stylu życia. Po za tym w rodzinie mamy fantastyczny obiekt hotelowy nad jeziorem w Boszkowie. I oczywiście mój biznes, czyli powierzchnie biurowe i sale konferencyjne w parku technologicznym koło Poznania – mówi Telichowski.

Piłkarz Miedzi nie ukrywa, że nie widzi dla siebie przyszłości w zawodzie trenera. Biznes, to jest to, w czym czuje się coraz pewniej. Widmo zbliżającego się dnia, kiedy korki przyjdzie zawiesić na przysłowiowym kołku nie paraliżuje doświadczonego futbolisty. Wręcz przeciwnie, jest motywatorem do dalszego doskonalenia w dziedzinie zarządzania. Błażej przyznaje, że zdarza mu się sięgać do biblii marketingu autorstwa Kotlera i Kellera.

Na pewno staram się płynnie przygotować do przejście na piłkarską emeryturę. Wiem z obserwacji, że życie po czynnej karierze nie jest łatwe. Z przedsiębiorczością mam kontakt dzięki rodzinie. Na pewno nie jest to temat tabu. Widzę ile prowadzenie biznesu niesie za sobą wyrzeczeń. Czasami musi być to poparte pracą od rana do wieczora. Nie ukrywam, że jako osoba komunikatywna i otwarta na nowe kontakty odnajduję się w przedsiębiorczości. Cały czas mam pomysły. Jednym z nich jest organizacja koncertów i festiwali muzycznych. Oczywiście mam zespół ludzi, który się zajmuje tym, na co dzień. Ja ten projekt firmuję i nadzoruję. I mam z tego satysfakcję – kończy Telichowski.

Satysfakcja, tak w sporcie wyczynowym jak i w biznesie, to coś nie do przecenienia. Błażejowi wypada życzyć zdrowia, aby mógł realizować postawione przed sobą cele. I awansu z Miedzią do ekstraklasy, bo na ten czeka również legnicki biznes.

Maciej Matwiej

Maciej Matwiej – historyk, menedżer, autor książki biograficznej „Wojciech Górski – Jeśli w coś mocno wierzysz” o legendzie i wychowanku Miedzi Legnica, bloger, felietonista Panoramy Legnickiej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Błażej Telichowski – piłkarz Miedzi Legnica i wschodząca gwiazda przedsiębiorczości (fot. Maciej Matwiej)
b.telichowski.JPG
Pozdrowienia dla czytelników „Stałego Fragmentu Gry” od Błażeja Telichowskiego
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s