Sparing Miedzi ze Ślęzą Wrocław…

Stały fragment gry (56) – Panorama Legnicka, 31 stycznia 2017

Sparing Miedzi ze Ślęzą Wrocław…

Piłkarze pierwszoligowej Miedzi Legnica rozegrali swój pierwszy sparing przygotowujący do rundy rewanżowej sezonu 2016/2017. Podopieczni trenerów Tarasiewicza, Tęsiorowskiego i Barylskiego wygrali z trzecioligową Ślęzą Wrocław 2:0. Wynik został wypracowany już w pierwszych 45 minutach. Gole strzelili Paul Batin (5 min.) i Mariusz Rybicki (45 min.).

Warto odnotować, że mecz zgromadził liczną widownię. Spragnionych piłkarskich emocji kibiców nie wystraszyła nawet mroźna aura. Na trybunach pojawili się najwierniejsi kibice, wśród których dominowało zasadnicze pytanie, czy wreszcie nadszedł ten czas, kiedy w Legnicy będziemy świętować awans do upragnionej ekstraklasy. Mentor legnickiego dziennikarstwa sportowego Zbyszek Jakubowski przeprowadzał nawet szybką ankietę, w której pytanie brzmiało: – będzie ten awans? Nie wiem, jakim wynikiem sondaż się zakończył. Z moich obserwacji wynika, że znakomita większość jest przekonana, że to właśnie ten czas, to ten sezon i przede wszystkim ten trener i ta drużyna!

Dmuchamy więc w ten ekstraklasowy balonik i… czekamy na rozpoczęcie rundy wiosennej. Przypomnę, że inauguracja już 25 lutego na Stadionie im. Orła Białego, gdzie będziemy gościć MKS Kluczbork. Hej Miedź!

Maciej Matwiej

Maciej Matwiej – historyk, menedżer, autor książki biograficznej „Wojciech Górski – Jeśli w coś mocno wierzysz” o legendzie i wychowanku Miedzi Legnica, bloger, felietonista Panoramy Legnickiej

MM014582.JPG
Sparing Miedzi Legnica ze Ślęzą Wrocław (2:0), boisko w Parku Miejskim w Legnicy, 28.01.2017 r. (fot. Maciej Matwiej)
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s