Miedź Legnica – Bytovia 2:1…

Stały fragment gry (64) – 11 marca 2017

Na duże emocje zostali wystawieni kibice zgromadzeni na Stadionie Orła Białego podczas meczu Nice 1. Ligi pomiędzy Miedzią i Drutex-Bytovią Bytów. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza szczęśliwie wygrali 2:1 i do promującego do ekstraklasy miejsca tracą tylko 4 punkty.

Mecz rozpoczął się nerwowo i od wielu niedokładności. Po indywidualnym błędzie Keona Daniela goście w 11 minucie przeprowadzili szybką kontrę zakończoną celnym strzałem Roberta Mandrysza. Jeszcze przed przerwą gospodarze mieli doskonałą okazję do odrobienia strat. Niestety karnego podyktowanego za faul w 37 minucie na Damianie Rasaku nie wykorzystał Petteri Forsell. Warto odnotować, że była to trzecie niewykorzystana „jedenastka” Fina w tej rundzie.

W 58 minucie doskonale broniący w pierwszej połowie Gerard Bieszczad sfaulował dynamicznie wchodzącego Wojciecha Łobodzińskiego. Sędzia Dominik Sulikowski zdecydowanie odgwizdał kolejny rzut karny dla Miedzi. Tym razem Forsell nie pomylił się i dał swojej drużynie wyrównanie.

Prawdziwie odmienioną Miedziankę zobaczyliśmy po wejściu na boisku Jakuba Vojtusa. Słowak, dla którego był to długo oczekiwany debiut w barwach Miedzi zajął miejsce na środku ataku. Łobodziński wrócił na swoje nominalne prawe skrzydło i swoimi rajdami zdynamizował grę legnickiej drużyny. Efekt przyszedł w 86 minucie, kiedy to arbiter podyktował kolejnego dla gospodarzy karnego, tym razem po faulu na Vojtusu. Egzekutorem, który dał Miedzi upragnione trzy punkty był oczywiście Petteri Forsell.

Miedź zagrała swój trzeci mecz w rundzie wiosennej i nie ma, co ukrywać, że grą nie zachwyciła. Ta jest dla kibiców mało strawna i na pewno stresująca. Na razie piłkarze Tarasiewicza mają dużo szczęścia, a to prawdopodobnie sprzyja lepszym. Trzeba wziąć się jednak do roboty, bo limit rzutów karnych mamy chyba wyczerpany. Pozycja wyjściowa do ataku na ekstraklasę jest naprawdę doskonała. Wypada koncentrować się na swojej grze i nie oglądać na rywali i ich miejsca w tabeli.

Maciej Matwiej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Karta ze składami meczu o mistrzostwo Nice 1.Ligi pomiędzy Miedzią Legnica i Drutex-Bytovią Bytów (fot. M.Matwiej)