Rozmowa z Wojciechem Górskim, trenerem juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica grających w Centralnej Lidze Juniorów…

dnia

Stały Fragment Gry (69) – 27 marca 2017

Rozmowa z Wojciechem Górskim, trenerem juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica grających w Centralnej Lidze Juniorów…

Znakomita passa juniorów starszych Miedzi Legnica podtrzymana. Podopieczni trenera Wojciecha Górskiego wygrali w Gdańsku z Lechią 2:1. To trzecia wygrana piłkarzy z Akademii Miedzi Legnica w rundzie wiosennej.

O podsumowanie ostatnich wyników poprosiłem trenera Górskiego, wychowanka i legendę legnickiej Miedzi.

Maciej Matwiej: Wojtku gratulacje! Trenowana przez Ciebie drużyna Miedzi występująca w Centralnej Lidze Juniorów robi prawdziwą furorę w rundzie wiosennej.

Wojciech Górski: Dziękuję. Gratulacje w głównej mierze należą się zawodnikom, którzy w okresie przygotowawczym wykonali tytaniczną pracę, przede wszystkim uwierzyli w swoje umiejętności.

MM: Zagraliście trzy naprawdę trudne i zarazem świetne mecze: w Zabrzu z Górnikiem, derbowy z Zagłębiem Lubin i z faworyzowaną Lechią Gdańsk. Który z tych meczów był najtrudniejszy i jaki jest klucz do tych zwycięstw?

WG: Wszystkie mecze były dla nas bardzo trudne. Bardzo chcieliśmy rozpocząć tę wiosnę w dobrym stylu. Widząc pracę i walkę na treningach moich piłkarzy byłem pełen optymizmu przed rozgrywkami. Kluczem do dobrej gry jest stworzenie drużyny, która będzie walczyć w każdym meczu od pierwszej do ostatniej minuty. Mecz oczywiście można przegrać, to jest tylko sport. Trzeba dać jednak z siebie maksymalnie dużo, żeby powiedzieć po meczu „trudno, dziś zrobiłem wszystko, ale ktoś był lepszy”. Tylko ciężką pracą możemy zdobyć swój cel.

MM: Widać, że udało Ci się zbudować zespół i to cieszy. Czy w tej drużynie są indywidualności, które mógłbyś polecić trenerom Jackowi i Tarasiewiczowi?

WG: To prawda, moim głównym zadaniem oprócz czysto piłkarskiego przygotowania do sezonu było przygotowanie mentalne zawodników do celu, jaki nam postawiono, czyli utrzymania się w Centralnej Lidze Juniorów. Ten zespół praktycznie się nie zmienił w porównaniu do pierwszej rundy. Trzeba było sprawić, żeby uwierzyli w to, że mogą rywalizować i wygrywać z najlepszymi. Zespół jest bardzo wyrównany. Jest duża rywalizacja o miejsce nie tylko w pierwszej jedenastce, ale o to by być w kadrze meczowej. To podnosi naturalnie poziom gry. Co do indywidualności w naszym zespole powiem tak, każdy z moich piłkarzy jest indywidualnością, każdy ma określone zadania na boisku, z których wywiązuje się prawie w 100%. Cały czas jestem  w kontakcie z trenerami Ryszardem Tarasiewiczem i Piotrkiem Jackiem. Na bieżąco przekazujemy sobie informacje, kto ewentualnie rokuje na grę w pierwszym lub drugim zespole. To jednak tajemnica, nie mogę zbytnio otwierać się przed przeciwnikami, którzy poznają nasze mocne strony.

MM: Jaki jest cel na ten sezon?

WG: Niezmienny. Utrzymanie w CLJ.

MM: Nie uciekniemy od pytania o pierwszy zespół Miedzi. Jak oceniasz szanse na awans? Czy to ten czas, ta drużyna i ten trener?

WG: Patrząc na dotychczasowe mecze i skład pierwszego zespołu jestem przekonany, że nasz awans do ekstraklasy jest na wyciągnięcie reki. Mamy bardzo mocną drużynę, doszło kilku bardzo dobrych zawodników.  Mamy w końcu świetny sztab trenerski na czele z Ryszardem Tarasiewiczem. To jeden z niewielu trenerów, który potrafi zmotywować do zwycięstw i bycia lepszym zawodnikiem. Wiem, co mówię, bo to przeżyłem na własnej skórze grając u trenera Tarasiewicza w Śląsku Wrocław.  Tę wiedzę przekazuję teraz swoim zawodnikom.

MM: Na koniec pytanie natury osobistej. Kiedy Wojciech Górski ruszy na trasę kolejnego maratonu?

WG: Najbliższe plany to Półmaraton Legnica 9 kwietnia. Kolejny bieg to wyjazd do najpiękniejszego miasta mojej żony, czyli Krakowa. 30 kwietnia startuję w  Cracovia Maraton.

MM: Bardzo dziękuję za rozmowę i życzę kolejnych sukcesów!

WG: Dziękuję i pozdrawiam czytelników „Stałego Fragmentu Gry”.

M3190016.jpg
Wojciech Górski – trener juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica występujących w Centralnej Lidze Juniorów (fot. M.Matwiej)
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s