Janusz Kudyba najlepszym kandydatem…

Stały fragment gry (13) – Panorama Legnicka, 5 kwietnia 2016

Janusz Kudyba najlepszym kandydatem…

Wiem, że mój głos nie ma takiej mocy sprawczej jak mandat na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym, ale… zaryzykuję. Swój – zaznaczam wirtualny – głos w nadchodzących wyborach na prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy oddaję na Janusza Kudybę. I robię to z pełnym przekonaniem. Dlaczego o tym piszę w przededniu wyborów? Dlatego, że wiele osób pyta mnie, kto jest moim kandydatem. I większość moich rozmówców widzi – podobnie jak ja – właśnie w Kudybie tego, który mógłby zmienić tę organizację. Bo to, że zmiany są potrzebne wiedzą wszyscy!

Janusza Kudybę poznałem podczas prac nad biografią Wojciecha Górskiego. Pamiętam, że zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. To, w jaki sposób opowiadał o Górskim, swoim podwładnym z akademii, było budujące.

Nie będę przypominał sukcesów piłkarskich Kudyby choć te pokazują jego mocne cechy charakterologiczne. To, co skłoniło mnie do kandydatury byłego dwukrotnego trenera Miedzi Legnica to jego postawa w trakcie kampanii. Kudyba podszedł do sprawy po dżentelmeńsku. Nie atakuje obecnej prezes Marii Kajdan, koncentruje się na swoim programie i właśnie w merytoryce szuka swojej szansy. Ktoś zakrzyknie, że to nie na czasie. Przecież teraz należy walić do konkurenta z ciężkiego kalibru. Opluwać i besztać z błotem. Kudyba chce inaczej, podnosi standardy, wraca do normalności i pokazuje, jaka może być jego kadencja. Merytoryczna, koncyliacyjna i otwarta na problemy. Podkreślam tę koncyliacyjność Kudyby, bo to cecha charakterologiczna, której nie jesteśmy w stanie się nauczyć. To trzeba po prostu mieć. Kudyba tym się legitymuje i wiem, że w wykonywaniu obowiązków menadżerskich, przy zarządzaniu zespołem ludzkim, jest to bardzo przydatne, wręcz niezbędne.

To, co jeszcze może się podobać u Kudyby to otwartość na media. Zwołanie konferencji prasowej, na której przedstawił najważniejsze założenia swojej kandydatury pokazało profesjonalizm, ale i szacunek do konkurentów i stron zainteresowanych (czytaj potencjalnych wyborców). – Gram w otwarte kart. Tak mam ambicje, pomysł, program, doświadczenie i wiedzę jak kierować lokalnym związkiem – komunikuje środowisku Kudyba! I jeszcze coś. Kudyba ma  pewność siebie. Taką poparta merytoryczną wiedzą, bez bufonady i nadęcia. To może imponować.

I na zakończenie, Janusz Kudyba potrafi zarządzać i budować. Udowodnił to w Akademii Piłkarskiej Miedzi gdzie przez ostatnie trzy lata był jej dyrektorem. To tak gwoli przypomnienia tym adwersarzom, którzy próbują podnosić brak doświadczenia kandydata właśnie w dziedzinie zarządzania.

Panie Januszu przysłowiowa piłka jest po dobrej stronie, po Pana stronie. Wierzę, że się uda!

Maciej Matwiej

Maciej Matwiej – historyk, menadżer, autor książki biograficznej „Wojciech Górski – Jeśli w coś mocno wierzysz” o legendzie i wychowanku Miedzi Legnica, bloger, felietonista Panoramy Legnickiej

Janusz Kudyba6.jpg

Janusz Kudyba – kandydat na prezesa legnickiego OZPN (fot. B.Hamanowicz)

Reklamy

2 thoughts on “Janusz Kudyba najlepszym kandydatem…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s