W OZPN Legnica bez zmian…

Stały fragment gry (14) – Panorama Legnicka, 12 kwietnia 2016

 W OZPN Legnica bez zmian…

W Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Legnicy bez zmian. Prezesem na kolejną czteroletnią kadencję pozostanie Pani Maria Kajdan. Kontrkandydaci, w tym Janusz Kudyba przepadli w głosowaniu. I już na wstępie nie zgodzę się z tymi, którzy twierdzą, że to porażka tego ostatniego. Przegrana – to oczywiste. W końcu w demokratyczny sposób delegaci wybrali swojego prezesa i nie został nim Kudyba. Porażka – absolutnie nie. Dlaczego? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Kudyba pokazał się środowisku z innej płaszczyzny. Do tej pory znany, jako doskonały piłkarz, trener i administrator. Teraz zaprezentował swą kreatywną twarz działacza. Bezkompromisową i po za lokalnymi układami. Po drugie, chyba najważniejsze w całym tym wyścigu, udało mu się zebrać wokół siebie ludzi podobnie postrzegających lokalną piłkę. I to wartość największa. I to wartość, której nie powinna lekceważyć prezes Kajdan. Kudyba zjednoczył wokół swojego programy menadżerów, historyków, byłych i obecnych działaczy, dziennikarzy, trenerów, byłych piłkarzy i w końcu najzwyklejszych kibiców. Wszystkich łączy pasja, jaką jest piłka. Wszystkim na sercu leży również dobro lokalnego futbolu. Czuję, że towarzystwo to nie powiedziało ostatniego słowa. Wiem, że na pewno będzie przyglądać się pracy obecnego zarządu. Będzie jego recenzentem i krytykiem. W naturalny sposób będzie prowokować dyskusję, która – miejmy nadzieję – będzie wpływała na poprawę jakości zarządzania związkiem.

Prezes Kajdan oczywiście gratuluję i życzę, aby ta druga kadencja była bardziej wyrazista i otwarta. Środowisko piłkarskie Pani prezes to nie tylko ludzie związani z związkiem. Proszę o tym pamiętać! Warto też otworzyć się na media, bo komunikacja w dzisiejszych czasach to, jak mawiają specjaliści od marketingu, rzecz najważniejsza.

Na zakończenie prośba do wszystkich, dla którym lokalny futbol coś znaczy. Otrzepmy kurz powyborczy. Zapomnijmy o personalnych uszczypliwościach. Różnijmy się merytorycznie, sprzeczajmy na argumenty, wymieniajmy poglądami i w miarę możliwości współpracujmy. Właśnie dla dobra tej naszej lokalnej piłki!

Maciej Matwiej

Maciej Matwiej – historyk, menadżer, autor książki biograficznej „Wojciech Górski – Jeśli w coś mocno wierzysz” o legendzie i wychowanku Miedzi Legnica, bloger, felietonista Panoramy Legnickiej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s