Wojciech Górski z Koroną Maratonów Polskich!

Stały fragment gry (36) – Panorama Legnicka, 11 października 2016

Wojciech Górski z Koroną Maratonów Polskich!

Wojciech Górski nie przestaje zaskakiwać. Wychowanek i były piłkarz Miedzi Legnica ukończył 9 października br. 17.PKO Poznań Maraton, którym przypieczętował wywalczenie Korony Maratonów Polskich. Trasę po stolicy Wielkopolski przebiegł w czasie 3:30:32.

Górski, który aktualnie pełni rolę asystenta trenera w drugim zespole Miedzi Legnica, wszedł w bieżący rok z postanowieniem przebiegnięcia Korony Maratonów Polskich. Przypomnę, że aby uzyskać medal i ten prestiżowy tytuł należy ukończyć pięć najbardziej znanych krajowych biegów, w przeciągu 24 miesięcy, licząc od daty pierwszego ukończonego maratonu zgłoszonego we wniosku. Swą drogę o koronę Górski rozpoczął 3 kwietnia przebiegnięciem  43. Maratonu Dębno. Zajął w nim 203. miejsce z doskonałym czasem 3:19:53. Kolejny bieg okazał się jeszcze bardziej udany. 15 maja na trasie 15. PKO Cracovia Maraton czasem 3:15:31 pobił swój rekord życiowy. We wrześniu legnicki lekkoatleta pokonał kolejne dwa biegi na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów: 34. PKO Wrocław Maraton i 38. PZU Maraton Warszawski. Przysłowiową kropkę nad „i” postawił we wspomnianym Poznań Maratonie przy okazji dedykując swój trud żonie Joannie.

Zdobycie Korony Maratonów Polskich, to kolejny sportowy sukces popularnego w Legnicy „Zenka”. Wyczyn, choć z goła inny od tych zdobywanych z kolegami w Pucharze Polski i Pucharze Ekstraklasy smakuje równie wybornie, bo okupiony został niebotycznym indywidualnym wysiłkiem.

Powtórzę się, że to kolejna lekcja 44-letniego wychowawcy i trenera dla podopiecznych, którzy powinni wiedzieć, że każdy sukces musi być okupiony tytaniczną pracą, wysiłkiem i metodycznym przygotowaniem.

Wojtku czekamy na twoje kolejne plany, przykłady, wyzwania i sukcesy. Gratulujemy i dziękujemy. Do zobaczenia na sportowych arenach.

Maciej Matwiej

gorski

Wojciech Górski – zdobywca Korony Maratonów Polskich (fot. archiwum W.Górskiego)

Reklamy

1 thought on “Wojciech Górski z Koroną Maratonów Polskich!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s