Pajączek w zarządzie PZPN!

Stały fragment gry (40) –  Panorama Legnicka, 2 listopada 2016

 Pajączek w zarządzie PZPN!

Wybory władz w Polskim Związku Piłki Nożnej bez niespodzianki. Prezesem na kolejną czteroletnią kadencję został Zbigniew Boniek. Urzędujący prezes zmiażdżył stosunkiem głosów 99:16 swojego populistycznego kontrkandydata Janusza Wojciechowskiego. Jednym z wiceprezesów został Andrzej Padewski z Dolnośląskiego ZPN.

Duże wyróżnienie spotkało całe legnickie środowisko piłkarskie. Prezes MKS Miedzi Legnica SA Martyna Pajączek została powołana do najwyższych władz związku i będzie pierwszą w historii kobieta piastującą funkcję Członka Zarządu.

Wybór Pajączek na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym PZPN nie jest przypadkowy. Prezes Miedzi od 2012 roku zasiadała w prestiżowej Komisji Rewizyjnej. Również, jako wiceprezes, a ostatnio prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej, dała się poznać, jako merytoryczny i skuteczny menadżer. Pajączek doceniana jest przez środowisko za kreatywność i koncyliacyjność.

Warto przypomnieć, że Martyna Pajączek nie jest pierwszą reprezentantką z Legnicy zasiadającą w ścisłym kierownictwie związku. W latach 1991 – 2008 w zarządzie Polskiego Związku Piłki Nożnej zasiadał Jerzy Koziński, były dyrektor Miedzi Legnica. Koziński przez cztery lata był również wiceprezesem PZPN ds. organizacyjnych, co się naturalnie wiązało z piastowaniem funkcji skarbnika organizacji. Za zasługi w 1999 roku został Członkiem Honorowym PZPN.

Prezes Pajączek należy życzyć realnego wpływu na zmiany w polskiej piłce, a na niwie klubowej… upragnionego awansu do ekstraklasy.

Maciej Matwiej

martyna_pajaczek
Martyna Pajączek – pierwsza kobieta w zarządzie PZPN (fot. Gazeta Wrocławska)
Reklamy

3 komentarze Dodaj własny

  1. Kibic pisze:

    I gitara. Jeszcze jakby tylko pani prezes miala większy wpływ na sprawy kadrowe Miedzi to awans bylby pewny. Przy okazji gratulacje.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Maciuś pisze:

    TO TERAZ ZOSTANIEMY MISTRZAMI ŚWIATA i Europy.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s